سفارش تبلیغ
صبا ویژن

جزئیات ثبت نام جاماندگان یارانه برای دریافت حمایت معیشتی

نظر

درباره زمان ثبت‌نام متقاضیان یارانه معیشتی که در فهرست «دریافت کنندگان یارانه نقدی» نیستند، اظهار داشت: افرادی که در فهرست یارانه بگیران نبودند و به تبع آن، حمایت معیشتی نیز دریافت نکرده‌اند، باید طی فرآیندی که اعلام می‌شود، وارد چرخه ثبت‌نام شوند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی با بیان اینکه 666 هزار و 774 نفر از افرادی که یارانه نقدی دریافت نمی‌کردند و مشمول یارانه معیشتی نیز نشده بودند، کد ملی خود خود را با شماره #6369* ثبت کرده‌اند، افزود: افرادی که یارانه نقدی دریافت نمی‌کنند، دو گروه از جامعه هستند؛ به این معنا که گروه نخست، افرادی هستند که در سال 93 اطلاعات خانوار خود را برای دریافت یارانه نقدی در سامانه مربوطه ثبت کرده بودند که بر این اساس، اطلاعات این خانوارها در سامانه وجود دارد.

وی ادامه داد: مراتب از طریق پیامک، به این افراد اطلاع رسانی شده تا از دهم دیماه، به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

میرزایی افزود: گروه دیگری از متقاضیان، یارانه نقدی و یارانه معیشتی دریافت نمی‌کنند؛ اما هیچگاه اطلاعات خود را ثبت نکرده‌اند؛ بنابراین این گروه از سرپرستان خانوار، اگر کد ملی خود را در سامانه *6369# ثبت کرده و به نوعی درخواست خود را اعلام کرده باشند، حتماً دارای شماره موبایل بوده که به این افراد با ارسال پیامک اعلام می‌کنیم که به یکی از دفاتر پلیس به اضافه 10 مراجعه کنند.

وی همچنین گفت: در عین حال کد ملی گروهی از افرادی مانند زوج‌های جوان که یارانه نقدی و یارانه معیشتی نمی‌گیرند و با کد دستوری #6369* نیز کد ملی خود را هم ثبت نکرده باشند را استخراج می‌کنیم و طبق زمان بندی مشخص، نحوه مراجعه و ثبت نام را به آنها اعلام خواهیم کرد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی تاکید کرد: همه این فرایند فقط برای دریافت یارانه معیشتی است و ارتباطی با یارانه نقدی ندارد.

منبع: مهر